Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Rybáček Camp pohledem Ondry Zedníčka

21. 08. 2019

LK Baits, Články, Rybáček Camp

Ondřej Zedníček

Ahoj, jmenuji se Ondřej, myšlenka letošní výpravy na Saharu začala vlastně mnohem dříve, než jsem se o kempu Rybáček Lukáše Krásy vůbec dozvěděl. Bylo to na podzim roku 2018, kdy jsem se s tátou vypravil za lovem kaprů na tuto krásnou vodu, na Saharu, ale počasí nám moc nepřálo, byla velká zima, i výběr místa v tomto ročním období nebyl ke mně právě přívětivý, a já jsem neměl během výpravy žádnou rybu. Už při odjezdu jsem věděl, že se chci na tuto pískovnu vrátit.

Pak najednou koukám na stránky LK Baits a vidím, že se naskytla příležitost se přihlásit na kemp Lukáše Krásy, který se odehrává právě na Sahaře, neváhal jsem, napsal několik řádků o sobě, o mém vztahu k rybaření, zaslal několik fotografií mých úlovků, a pak už jen čekal.

Za nějaký čas přišla ta suprová zpráva a dozvěděl jsem se, že jsem byl vybrán společně s dalšími dětmi na tento kemp na Saharu. Od této chvíle začaly přípravy, doplňoval jsem postupně rybářské vybavení a sbíral nové znalosti na mých výpravách spolu s kamarády, abych byl připraven na sto procent.

První den kempu Rybáček, hned po příjezdu, jsem zjistil, že budu na lovném místě číslo 1 a můj instruktor bude Hanka Lindnerová. Spolu se mnou tam byl Tomáš a Hanka nám ve všem pomáhala a dávala své rady. Vedle na lovném místě č. 2, které bylo jen několik metrů od nás, byli dobří kluci spolu s instruktorem Jaromírem Kratěnou, který spolu s Hankou o nás parádně pečovali, byli hodně supr. Přes den se čekalo na první rybu, ale nepřišla. Až v noci, kdy jsem šel už spát, najednou slyším příposlech, jak pípá, ani jsem nevěděl, co se pořádně děje, adrenalin stoupal, až jsem se úplně třásl vzrušením. Vzal jsem prut do ruky a cítil, že na druhé straně prutu je ryba. Za pomocí Hanky a Tomáše jsme zdolali našeho prvního kapra, byl to krásnej šupík o váze asi 13,5kg. A já věděl, že můj sen se splnil a výprava na Saharu bude tentokrát úspěšná, i kdybych už nic nechytil. Byl jsem rád, že moje taktika je úspěšná už od začátku kempu a hned první noc naplnila má očekávání. 

Další dny jsem se navíc seznámil a poznal spoustu dalších kamarádů a spoustu skvělých rybářů a hostů, kteří nám dělali různé přednášky, učili nás různé rybolovné techniky jako feeder nebo přívlač a ukazovali své umění. Také nás vzal Lukáš s Jardou na malou Saharu, kde se vychovávají další generace budoucích obrů velké Sahary, tady jsem chytil kapříka s úžasnou stavbou šupin, nejkrásnější kapřík, co jsem kdy chytil, i když to byl ještě prcek. 

Další úžasná věc, která se mi stala, bylo to, že v době kempu jsem oslavil mé 14. narozeniny a dostal jsem ten nejkrásnější dárek pro rybáře. Na malé Sahaře kluci chytili krásného řádkáče, o kterém se rozhodlo vypustit jej do velké Sahary, a mně dovolili tohoto krasavce pojmenovat. Byla to pro mě čest. Dal jsem mu jméno Lojza, udělal jsem to proto, protože můj dědeček se jmenoval Alois a já jej nikdy nepoznal, ale vím od mého táty, že to byl rybář, který rybařil celý život, a každou volnou chvilku strávil u vody s mým tátou, a kdyby žil, chodil by i se mnou, tak jsem si na něj vzpomněl a dal krásnému řádkáči jméno Lojza.

V průběhu kempu jsem chytil ještě několik krásných šupíků a poslední skvělej dárek v podobě lysce, který byl tou poslední rybou kempu Rybáček, kterým se na památku mohli rozloučit všichni účastníci a udělat si s tímto kapříkem společnou fotku. 

Na závěr chci poděkovat za tyto dny rybaření pro děti a mladé rybáře a budu rád, pokud někdy v budoucnu se budu moci ještě zúčastnit a na Saharu se zase vrátit a pokusit se v dalších letech zdolat třeba o několik kilo těžšího Lojzu a vidět, jak roste a jak se mu daří.

Děkuji všem!
Ondřej Zedníček

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.