Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Recenze prutu LJ One Sensoric Light Game

Sytě červený, 225 centimetrů dlouhý a važící pouhých 104 gramů, to je prut Lucky John One Sensoric Light Game.

V této recenzi si představíme veřejnosti poměrně neznámý přívlačový prut, který ovšem dokáže zaujmout na první pohled svým vyzývavým vzhledem. Jeho štíhlý blank je totiž pokrytý vrstvou sytě červené barvy a černá dělená rukojeť pak dotváří vskutku zajímavý design. Když se přidají FUJI komponenty té nejvyšší kvality - očka KR Torzite a dělené šroubovací sedlo navijáku, dostává se nám do rukou velmi povedený kus mezi přívlačovými pruty.

Když jsem tento skvost viděl poprvé v regále mezi ostatními pruty, hned mě napadlo jaká by s ním asi mohla být chytačka. Od té doby sice uplynul více jak rok, ale letos krátce po zahájené jsem měl možnost vyrazit k Labi na mé oblíbené říční ryby. Mým cílem byli větší tloušti, boleni a ve skrytu duše jsem doufal v bojovnou parmu, která by akci prutu skvěle prověřila svými silnými výpady. 

Už při prvním "promrskání" tohoto proutku mě překvapila jeho rychlost a tuhost spodní části při minimální tloušťce blanku. Udávaná vrhací zátěž 3-12 gramů je možná oproti zažitým stereotypům mírně podhodnocená. Prut totiž s přehledem zvládá štíhlé woblery do 7 cm, woblery s dlouhou lopatkou kolem 5 cm a gumy na hlavičkách do 7 gramů. Vyjmenované nástrahy se ideálně hodí k pestrému lovu říčních ryb, pro který je prut jako stvořený. Délka 225 cm je rozumným kompromisem pro chytání na velkých i malých vodách a velmi dobře se s tímto prutem loví i při brození. Také bych chtěl vypíchnout kratší rukojeť prutu, která při nahazování nepíchá do žeber, a díky tomu je manipuace s tímto vláčákem naprosto komfortní.

Samotné pocity při lovu s tímto "rudým bičem" byly velmi pozitivní. Jedinou věcí, která mi trochu vadila, je dvoubodové sedlo navijáku, které se mi odjakživa drží hůře, než klasika. To ovšem není vada, ale vlastnost a v tomto ohledu zaleží na osobních preferencích každého rybáře. Mezi klady bych kromě precizního zpracování rozhodně zařadil vyváženost prutu a také rychlost blanku, díky které se mi dařilo velmi přesně odhazovat nástrahy. Zároveň blank tohoto prutu vyniká perfektní citlivostí a i při použití vlasce jsem dobře cítil každý dotek nástrahy o dno nebo opatrný záběr ryby. Použití vlasce se mi zdálo pro chytání říčních druhů vhodnější, jelikož jeho pružnost dobře tlumila výpady ryb a zdolávání s takto rychlým prutem nebylo tolik "na tvrdo". Zárověň bych si ale dokázal tento prut představit v kombinaci s tenkou pletenou šňůrou při lovu candátů a okounů na větší vzdálenost nebo v hlubší vodě, kdy by mi tato sestava zajistila dostatek potřebné enegie k úspěšnému záseku.

Stručné shrnutí kladů a záporů:
+ nevšední design
+ velmi univerzální délka
+ rychlost blanku
+ citlivost a vyváženost
+ krátká rukojeť
- dvoubodové sedlo navijáku (záleží na uživateli)
- vyšší cena

Závěrem této recenze Vám mohu napsat, že chytání s prutem LJ One Sensoric Light Game bylo příjemným zážitkem a pokud máte rádi kvalitní a neokoukané věci, vyplatí se nad tímto modelem zauvažovat. Na úplný závěr jestě nabídnu pár fotografií z testovacího lovu, kdy proutek prověřily krásné parmy přes sedmdesát centimetrů a spolu s nimi i několik slušných tloušťů. Ať Vám to také bere přátelé.

Filip Vrtal, tým Lucky John CZ/SK.

Předchozí článek Přehled článků Další článek

Použité produkty

Shimano naviják Aernos 3000 SFB

Shimano naviják Aernos 3000 SFB

Aernos 3000S SFB - naviják Aernos FB nastavuje nový standard v kategorii mimořádně populárních…

3 267 Kč
Na objednávku
Po registraci 3 104 Kč
- +
ks


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.