Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Jistota s názvem PEPERIN

30. 07. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, LK Boys

Pavel Barták

Ahoj LKáčka,

na jaře jsem navštívil jednu pro mne nepoznanou vodu. Byla to pro mne veliká výzva, jelikož jsem o této vodě měl jen letmé informace. Vyrazil jsem s cílem ulovit rybu alespoň přes osm kilogramů. Byl pátek ráno a já vyrazil za víkendovým dobrodružstvím. Zhruba po hodině cesty přijíždím k vodě. Jemný mlhavý opar kryl vodní hladinu.

Dorazil jsem na místo, do zátoky s hloubkou do dvou metrů, a začal vybalovat. Skládám stojan, připravuji pruty a montáže. Návazce jsem zvolil z fluorocarbonu a hačku Super Kurv velikost 6. Na obou prutech do vody putoval Peperin 20mm s malým PVA. Jedna montáž putovala na místo ke spadlému stromu, kde se ryby ukazovaly, a druhá zhruba doprostřed zátoky. Celý den je ticho. V noci, kolem druhé hodiny mne z tepla spacáku vytahuje první záběr od spadlého stromu. Není to velká ryba, ale bojuje statečně. Menší šupináč je po pár minutách v podběráku. Rychlá fotka a ryba putuje zpět do svého domova. Přehazuji zpět k padlému stromu a utíkám do tepla spacáku. Další záběr přichází až druhý den dopoledne. Silná jízda. Beru prut do ruky a začíná tvrdý souboj. Už teď tuším, že by tato ryba mohla splnit můj cíl na tuto vodu. A je to tak. Po souboji podebírám krásného řádka o váze 9 kilogramů. Už teď jsem spokojený. Zbytek dne a celou noc je ticho. Další den ráno ještě měním nástrahy za čerstvé a přehazuji. Poslední den na teto vodě, pár hodin do odjezdu. Začínám balit, když v tom dostávám záběr z prostředka zátoky. Malý, ale krásně stavěný šupináč. To byla třetí a poslední ryba výpravy. Dobaluji zbytek věcí a už teď vím, že moje návštěva na této vodě nebyla poslední. 

V letošní sezoně jsem si Peperin velice oblíbil. Snad žádná jiná kulička mi nenachytala tolik ryb na různých vodách jako právě tato, ale o tom zase jindy.

Za LK Boys
Pavel Barták

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.