Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Výpravy na zapomenutou pískovnu

20. 03. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, Vaše příspěvky

Zdeněk Chaloupka

Zdravím Lkáčka, jak už to bývá zvykem, jednou za rok se společně s přáteli vypravíme na jednu zapomenutou pískovnu blízko mého domova. Na této pískovně není skoro žádný rybářský tlak.

Na výpravu se těším celý rok, nejde zde jen o ryby, ale také o to, že se vidíme s přáteli. Jelikož mám pískovnu kousek od domu, mám možnost si místo předkrmit. Většinou předkrmuji týden předem aby si ryby zvykly na krmení. Letos zkouším k předkrmení hlavně boilie mix Jahody a Mušle a k tomu přidávám kukuřici a kukuřičné pelety. Chci mezi sebou porovnat mou oblíbenou Jahodu a Mušli. Po pár dnech krmení jdeme k vodě, jsem zvědavý, co se dnes povede. Sice to bude jen rychlovka na 6 hodin u vody, ale to mi vůbec nevadí. Po příchodu k vodě zkouším dát na jeden prut Jahodu a na druhý prut dávám Mušli, obojí je pořádně nadipováné a přidána PVA punčocha s rozdrceným boilie.

Kolem každé montáže dokobruji pár kuliček. Se setměním se začínají ukazovat kapříci, všichni na krajích krmného místa. Těsně před půlnocí mám jízdu. Cítím pěkný odpor a hned na začátku si ryba bere metry vlasce. Dojede až ke druhé straně, naštěstí jí pomalu dochází síly a kapra mi po chvíli kamarád úspěšně podebírá. Je to krásný říční šupík, udělám si fotku a kapr jde zaslouženě zpět a doufám, že se zase brzy potkáme. Po puštění kapra balíme věci a jdeme domů. Za dva dny jsem tu zas. Dnes to nebude na dlouho, protože kamarádi musí ráno na brigádu. Dnes je to však úplně jiné rybaření, každou chvilku mám záběr od ryb, které nejsou příliš velké. Bohužel už musíme jít, ne každý má prázdniny jako já. Konečně je pátek, dnes je výprava naplánovaná na celou noc.

Dnes tu budou další dva kamarádi, kteří chytají ryby, tak jsem zvědavý, co se nám ve třech povede. Po nahození to začíná hned brát. Nejsou to velké ryby, ale první kamarádova ryba z nové vody ho příjemně potěšila. Za noc se nám podařilo chytit celkem 6 kaprů a pár pěkných cejnů. Po sedmé ráno mám opět jízdu. Ryba je zase bojovná, jako jsou na této vodě všechny, nedává mi nic zadarmo. Po vylovení se mi tato ryba zdá povědomá. Ano, je to ten kapr z první vycházky, a dokonce vzal i to samé – lesní jahodu! To se mi ještě nestalo, abych během jednoho týdne chytil toho samého kapra, a ještě na stejnou kuličku! Tady je zřejmý důkaz o kvalitě tohoto boilie. Hodnocení těchto výprav, na Mušli mi přišlo 5 kaprů a pak spousta pěkných cejnů, ovšem na lesní jahodu přišel jen jeden kapr, ale za to ten největší, a hned dvakrát. Na těchto výpravách nešlo jen o ryby, ale i o to vidět se s přáteli. Na to bychom neměli zapomínat, rybařina není vždy jen o velkých rybách, ale je také o tom si užít chvíle u vody a nabrat energii do běžného života.

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.