Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Stará voda

Po dlouhé zimě jsem se konečně dostal na první víkendovku. Volba padla na pískovnu s rozlohou 22ha, Starou vodu u Chlumce nad Cidlinou. Byl jsem tu už loni na podzim, a je to super voda, na které se dají nachytat nádherné ryby.

Po založení tábora jsem se vydal na vodu prozkoumat dno a umístit tyčové bójky. Voda byla ještě dost studená. Našel jsem si svůj flek s tvrdým dnem a lehce prokrmil. Na echolotu se v daném úseku ryba neukazovala, tak jsem vsadil na to, že na noc se na mé místo musí stáhnout. Když se začalo stmívat, tak byl na mém krmném místě vidět pohyb. Skočil jsem proto ještě jednou do člunu, lehce jsem přikrmil a zavezl pruty na noc. Kolem 22 hodiny přicházely drobné potahy, až se konečně dostavila první jízda. Po krásném boji jsem měl v podběráku svou první rybu, a to překvapivě amura s váhou 9kg. Nechal se zlákat na novinku od LK Baits - Peperin.

Spokojen s první rybou jsem opět nahodil a čekal na další záběr, který ale ne a ne přijít. O půlnoci jsem tedy zalezl do spacáku se slovy: „Jen si lehnu, tak to přijde!“ Kámoš se mi v dobrém vysmál a já s úsměvem na rtech a pln očekávání zapnul spacák a zhasl čelovku. V tu ránu se na příposlechu rozsvítila dioda a přišla jízda jak v létě. Po zvednutí prutu jsem cítil velký odpor, ale po chvilce šla ryba ke břehu, jako kdyby nic, takže jsem si říkal, že to bude jen něco malého. Když jsem rybu dostal ke břehu, tak jsem uviděl to, co jsem ani v nejmenším nečekal, rozklepala se mi kolena a zvednul se mi tep. Byl to obrovský amur. Po kontaktu s hladinou začal koncert. „Áčko“ se nechtělo vzdát, a tak začal 30ti minutový souboj. Poslední výpad a pak ho nějak narovnat do podběráku, což nebylo zrovna jednoduché… ale povedlo se. Na podložce leželo něco, co jen tak člověk nevidí. Pro mě neskutečná ryba a kámoš z toho až začal koktat. Po zvážení a přečtení čísel to bylo neuvěřitelných 21,5kg. Amur přišel na duošku Nutric/Ananas opět od LK Baits. Rychle jsme udělali pár fotek a náš krasavec mazal zpět do svého domova.

Plni dojmů a překvapení jsme po hodině debaty o rybě, která se nechytá každý den, zalehli. Do rána ještě přišel hezký šupík s váhou 10 kg. Ráno jsem zase něco málo zakrmil a sobota se nesla spíše v poklidu, protože ryby se držely ve sloupci a nechtělo se jim spolupracovat na nic. V noci jsme udělali pár hezkých kaprů s váhami 8-12kg. Kolega vedle nás měl také moc hezké ryby od 9-16kg.

Byl to skvělý víkend, na který budeme mít krásné vzpomínky. A víme, že na Starou Vodu se určitě ještě vrátíme, protože když tu jsou velcí amuři, tak kapři přes 20kg tu budou taky, a to je velká výzva, na tak zajímavé vodě.

Tak zase někdy u vody!

Za LK Baits Tomáš Sucharda

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.