Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Rybářství Sahara prodává unikátní kapry z vlastního chovu do soukromých revírů

07. 05. 2023

LK Baits, Články, Naučné a produktové

Rybářství Sahara

Když se řekne Rybářství Sahara, pak si drtivá fanoušků lovu kaprů představí rozlehlou pískovnu s krásnými kapry. My se ovšem zabýváme také chovem a prodejem našich unikátních ryb.

V článku si přečtete:

1. Rybářství Sahara produkuje unikátní kapry
2. Když se práce povede
3. Nejde jen o hmotnost a vzhled
4. Tento rok jsou ryby vyprodané

 

Bývaly doby, kdy provozovatele soukromých rybářských revírů zajímaly pouze ty největší ryby. Právě vysoká hmotnost lovených kaprů znamenala, že se o těchto lokalitách hodně mluvilo.

Současná doba ale na kaprech cení také jejich vzhled. To znamená, že pro rybáře je i menší ryba, ale s unikátním vzhledem, minimálně stejně cenná (u některých rybářů).

 

Rybářství Sahara produkuje unikátní kapry

A právě na tento trend se snaží reagovat i někteří provozovatelé soukromých lokalit. Jenže kde nějaké vzhledově unikátní kapry hledat? Občas se povede sehnat nějakého zajímavě stavěného lysce. Ale to je možná tak všechno. A právě tuto díru na trhu zaplňuje Rybářství Sahara.

Náš rybochovný podnik produkuje unikátní a nezaměnitelné lysošupináče a řádkáče, kteří jsou tolik typičtí pro naši stejnojmennou vodu. Ano, na pískovnu Sahara jezdí rybáři nejen díky trofejním kaprům, ale také proto, že zde žijí vzhledově unikátní ryby.

Ideální je potom kombinace obou vlastností – jako například u kapra Anglána, který patří k nejtěžším řádkáčům v republice. Pokud si chcete takového kapra, na kterého do konce života nezapomenete, potěžkat, pak si zarezervujte lovné místo na pískovně Sahara.

 

Když se práce povede

Ta velikost ryb je stejně zajímavé téma: jde o to, že právě tento jeden z nejtěžších řádkáčů v republice, který žije v Sahaře, je jasným důkazem toho, jak rybáři v Rybářství Sahara pracují. My se totiž zaměřujeme i na genetický předpoklad, podle kterého s vysokou úspěšností poznáme, jestli daný kapr může dorůstat zajímavých velikostí.

A právě tohle je k vidění u již zmíněného řádkáče Anglána. Obrovského kapra, kterému v těle proudí „saharská krev“. Famózní ryba je neodmyslitelným symbolem Rybářství Sahara, protože v této rybě je otisknutý charakter z nšeho rybochovného podniku – dechberoucí velikost a neodolatelná unikátnost.

Anglána naposledy chytil rybář na pískovně Sahara na neuvěřitelné váze 25,4 kilogramů. Ale kromě majestátné hmotnosti a velikosti je tato ryba nezapomenutelným úlovkem právě i díky vzhledu. Ryba má totiž na boku dechberoucí pruh z šupin, na který by si chtěl sáhnout každý milovník kaprů. Prostě vysněný úlovek! 

S těmito „geneticky nadějnými“ rybami pracujeme jednak v líhni a jednak v odchovných nádržích rybochovného zařízení Sahara, ve kterých dohází k „precizní separaci“. Vše je tak pod odborným dohledem zkušených rybářů, kteří mají letité zkušenosti.

 

Nejde jen o hmotnost a vzhled

Provozovatelé soukromých lokalit ale nenakupují ryby u Rybářství Sahara jenom kvůli vzhledu. Jde o to, že tyto ryby jsou vyhlášené také vynikající kondicí a silnou imunitou. A to je zcela klíčová vlastnost našich ryb.

Častokrát se totiž stane, že provozovatelé soukromých lokalit, kteří nemají velké chovatelské zkušenosti, si do lokality pustí zbídačené nebo nakažené ryby. Ty tak po čase ve vodě strádají, a nakonec hynou. Další hrozbou je, že mohou nakazit ostatní obsádku dané lokality. Ovšem s tímto problémem Rybářství Sahara pečlivě pracuje. Jak?

Naši chovatelé z Rybářství Sahara chované ryby krmí speciálním krmením Sahara EKO, které má vysoký obsah pro ryby zdraví prospěšných látek. Díky tomu tak u těchto ryb budujeme jednak silnou imunitu, zároveň ale přispíváme k správnému růstu ryb. Výsledky jsou pak jasně viditelné!

 

Tento rok jsou ryby vyprodané

O zdravé ryby, které mají unikátní vzhled a růstový potencionál, je mezi provozovateli soukromých lokalit velký zájem. To ostatně napovídá také ten fakt, že ryby pro sezónu 2023 jsou už „rozebrané“. Další zájemci tak musí čekat minimálně do roku 2024, ale i v tomto roce se „rezervační list“ rychle plní.

Naši rybáři se sice snaží každoročně produkovat nemalé množství unikátních kaprů v různých velikostech, zbarvení, forem a ošupení, ale poptávka je vyšší než nabídka. Pokud ale provozovatel hledá unikátní ryby do svého soukromého revíru, může kontaktovat přímo Martina Hájka z Rybářství Sahara.

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.