Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Rybáček Camp pohledem Lukáše Krásy

24. 08. 2019

LK Baits, Články, Rybáček Camp

Lukáš Krása

Vážení rybáři, rybářky, rybáčci,

snad poprvé ani nevím, jak začít… Tak prostě napíši, co mě první napadá. Bolí mě záda, asi z těch bezesných chladných nocí na karimatce. Ano, tenkrát jsme prostě byli nesmrtelní a rady starších, že se nám vše jednou vrátí, jsme házeli za hlavu. Nyní vím, že měli pravdu, ale na druhou stranu nelituji ani jedné ze svých dobrodružných dětských výprav. 

S přibývajícím věkem se mění dost výrazně pohled na svět. Vidíte vedle sebe děti růst neuvěřitelnou rychlostí a vývoj rybařiny uhání neskutečně kupředu. Myslím, že sportovní rybolov za posledních několik desítek let urazil historicky největší pokrok ve všech rybolovných disciplínách. Mladší generace nastávajících rybářů to mají mnohem snazší, než jsme to měli my, ale číhá na ně několik úskalí, která jsme zase my neřešili. Každá doba má své. Možná ze mě cítíte, že píši tento text, jako by mi bylo osmdesát a neměl sílu jít dál. Ale tak to není, naopak, mám tolik plánů, ale jen jednu ručičku hodin, která se může kdykoliv zastavit. Každý den se sám se sebou peru, jak správně naložit s tím nejdražším – časem. Miluji svou rodinu a práci, rád vyvíjím nové návnady a nástrahy, rád se starám o ryby a je toho prostě hodně. Rybaření je láska na celý život a někdy tam potřebuji být sám, abych mohl být později s ostatními a s přáteli. Prostě to tak mám. Vím, že také není lepšího času, než být s dobrým kamarádem u vody a společně sdílet radost z úlovků. Sdílet radost s dětmi je ale úplně něco jiného. Je tu mnoho věcí, na které by člověk ale neměl zapomínat. Postupem času se snažím být tím, koho jsem potřeboval, když jsem byl mladší. Možná tam začala myšlenka rozšířit své další aktivity s dětmi o Rybáčka.

Je to už pár dní, co jsem se vrátil z našeho prvního rybářského kempu na Sahaře, ale jako bych tam ještě stál a sledoval tu dětskou nefalšovanou radost, napětí, ale i zklamání ze ztraceného úlovku. Prostě všechny emoce, které k rybařině patří. Najednou mě vše přestává bolet a mám energie na rozdávání. Mám potřebu jít dál a být něčím užitečný. Chci tady na tom světě zanechat stopu a fandím všem, kteří pracují s mládeží, ať už je to v jakémkoliv oboru. Věřte, že děti to potřebují, a my také. Nemusí se vše povést. Život je cesta s mnoha odbočkami plných chyb, ale pokud máš cíl, vždy Ti ukáže správný směr a přeci chyby jsou důkazem toho, že se snažíme. Je to tak? V době sociálních sítí, kde se více boří, než tvoří, můžou některé „hejty“ hloupých lidí vzít někomu vítr z plachet. Nedejte se, pokračujte, předávejte zkušenosti, lásku k přírodě, tvořte, ale hlavně začněte, protože z někdy se stává nikdy!  

Prosím, čtěte dál… V životě nemůže nic fungovat dobře, pokud nejste obklopeni správnými lidmi a kamarády. Na kempu Rybáček se podílelo mnoho zkušených rybářů, ale také lidí, kteří se starali o stravu, přednášky, zásobování, zázemí, online přenos, fotografování, video a samozřejmě dobrou náladu, a to vše za to nejcennější na světě – svůj osobní čas. Všem patří velké DĚKUJI a věřím, že oplátkou je energie našich Rybáčků. Petrův zdar!

Váš Lukáš Krása  

Fotky z kempu ZDE.
Jednotlivé dny ONLINE ZDE.

Na kempu Rybáček se podíleli:
Instruktoři: Jaromír Kratěna, Hanka Lindnerová, Jaroslav Svoboda, Jaroslav Hruška, Rostislav Masopust, Jan Kůs, Vratislav Majer, Martin Vavřina, Lukáš Krása, Jiří Hanousek, Martin Janečka
Zázemí kempu: Karel Zámečník, Marek Bouška, Olina Soukupová, Gabriela Krásová, Roman Štěpánek
Online přenos: Michal Šafek, Rostislav Masopust
Přednášející: Martin Hájek, Michal Hnízdil, Dan Hnízdil, Kačka Marková
Sponzoři: LK Baits, Sahara, Korda, Fox international, Marcel Van Den Eynde, Lucky John, Drennan, Prologic, Carla, Instal.

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.