Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

První letošní vycházka

06. 05. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, LK Boys

Tomáš Koubek

Zdravím Vás LKáčka, jelikož letošní zima pro mne byla bez kaprů nějaká náročná, nemohl jsem se dočkat, až na ně letos poprvé vyrazím. Těsně po veletrhu ForFishing v Praze jsme se s kamarádem Pavlem rozhodli, že už nastal čas na první šupiny. Ovšem problém byl led. Ten se u nás na západě držel na většině revírů a stále vykazoval velikou tloušťku. Nakonec se nám podařilo najít revír s teplejším přítokem, který byl bez ledu. Bylo napůl vyhráno, pojedeme na ryby.

Psal se 24. únor. Kolem sedmé hodiny ranní přijel Pavel a vyrazili jsme směrem k našemu předem vytipovanému revíru. Celou cestu nás provázelo sluníčko a jasná obloha, co víc si na první letošní vycházku přát. Ale co čert nechtěl? Jelikož v noci padly teploty silně pod bod mrazu, tak nás po příjezdu k vodě přivítala ledová krusta téměř po celém rybníku. No a co teď? Na konci rybníka, u přítoku, bylo oko zhruba 20x10 metrů bez ledu. Led měl pár milimetrů a vycházející slunce by nám mohlo pomoci. Netrvalo dlouho a naše feederové montáže putovaly do vody. Slunce nabíralo na síle a led před námi pomalu ustupoval. S každým dalším hodem jsme házeli dál a dál a kolem poledne byl rybník již téměř bez ledu. 

Na začátek jsme vyzkoušeli taktiku, která nám oběma na podzim přinesla spoustu krásných ryb, taktiku barevného kontrastu. Do method krmítka jsme používali tmavé peletky a jako nástrahu jsme volili světlou kuličku, nebo obráceně. Jako nejúčinnější se ukázala kombinace IQ Method feeder peletek perník a kulička medové kukuřice a peletky Milky s kuličkou Citrus. Záběry na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak jsme mohli brzy podebrat první šupináčky. Nebyly to veliké ryby, ale po zimě potěší každá. Za celý den jsme pochytali spoustu kapříků, víceméně jedné velikosti.

Blížil se večer, citelně se ochladilo, a tak jsme se rozhodli k odjezdu domů. Vycházka na pár hodin na konci února, se povedla na výbornou. Tak zase někdy od vody.

Za LK Boys
Tomáš Koubek

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.