Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

První krátká vycházka

Letos si paní zima dala docela záležet a ne každý měl to štěstí vyrazit co nejdříve k vodě, aby mohl poprvé nahodit udice na svém oblíbeném rybníku, nasát čerstvý vzduch a sledovat přírodu probouzející se ze zimního spánku, protože na některých místech naší republiky se držela zuby nehty a stojaté rybníčky byly stále zahaleny ledem.

Naděje na první vycházku v tomto roce mi vysvitla v první polovině února ve chvíli, když předpověď zahlásila dlouhodobější oteplení, což by mohlo vypadat nadějně. Téměř denně jsem jezdil kolem rybníků a sledoval každodenní změny na hladině… paráda! Mé přání se začalo plnit a mohl jsem se už pomalu chystat na první letošní chytačku.

Mým cílem bylo se zaměřit na svou první rybku a bylo mi v tu chvíli jedno, zda by se jednalo o cejna nebo malého kapříka, protože každá první ryba v nové sezóně pohladí na duši. Do kyblíku jsem si sbalil feederové měkčené peletky řady IQ v příchuti Pikantní broskev, partiklový Turbomix stejné příchuti a trochu IQ Method Mixu Fish na zhutnění, abych si vytvořil pár malých koulí do praku na zakrmení místečka kolem nástrah. Jeden by se podivoval, co u vody vyvádím s feederovým šedesátigramovým krmítkem s peletkami na dlouhých kaprových děličkách, ale tento způsob jsem shlédnul u jednoho mladého anglického kapraře když zdolával jednu rybu za druhou a říkal jsem si, že by to stálo za zkoušku. Na druhé udici jsem použil klasické průběžné krmítko, na které jsem namačkával smíchaný partikl s methodmixem. Jako koncové montáže jsem použil krátké kombinované návazce s háčky velikosti 6 a malou ananasovou popkou, případně umělou kukuřici Neutral Corn Orange.

Po nahození a drobném zakrmení jsem se mohl konečně usadit do křesla a vychutnávat si teplý čaj z termosky, který v ten moment přišel vhod i přesto, že slunce příjemně hřálo do zad. Po hodině bez záběru se za mnou zastavil na kus řeči kamarád Vlasťa, když během pokecu zaregistroval mírný pohyb swingeru u prutu s plovoucí imitací kukuřice, ale bez reakce… Náhoda?  Opět jsme se zakecali a najednou se swinger přilepil k tomu samému prutu a cívka se začala roztáčet: „To nebude cejn!“ Bohužel po zaseknutí ryba dvakrát sebou škubnula a byla v čoudu, ale stálo to za to, protože po chvilce se rozpohyboval druhý swinger na popku a tentokrát vše dopadlo tak, jak jsem chtěl. Vlasťa mi před odchodem stihl udělat krásnou fotku s malým lysečkem, který toho má ještě spoustu před sebou… teda pokud neskončí někde na pánvičce.

Čas sice pomalu utíkal, ale slunce zapadalo velmi rychle a venku bylo čím dál chladněji, já se však zahříval dobrým čajem a stálým přísunem adrenalinu, protože ryby byly při chuti a byl jsem mile překvapen, jak skvěle mi fungovala kombinace plovoucích nástrah s methodmixem a peletkami. Do konce čtyřhodinové vycházky jsem stihnul zdolat ještě několik kaprů, kteří sice nedosahovali velikosti trofejních kusů, ale udělali mi velkou radost, kterou si však nerad nechávám pro sebe a drobkům dávám svobodu, aby potěšili svou přítomností i jiné rybáře.

Přiznám se, že lovu na krmítko už jsem se dlouho nevěnoval, proto bylo moc fajn se po dlouhé době vrátit ke kořenům, kdy jsem chodil k vodě pouze s krmítkovkou, kelímkem kukuřice a udicí až do doby, než jsem poznal ty zázračné kuličky. V tom je rybařina krásná, protože dokáže být různorodá a hlavně zábavná…

Tak ať Vám to letos jezdí!

Martin “Drogba“ Kulišťák

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.