Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

První jarní výprava

03. 05. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, Vaše příspěvky

Jarda Hruška

Natolik očekávané jarní období je konečně tady a to mne nemohlo nechat sedět doma, a tak jsem si naplánoval výpravu na klubovou vodu Sahara, kdy měla v tomto termínu probíhat brigáda, a proto jsem si řekl, že přiložím ruku k dílu a spojím příjemné s užitečným. Bohužel jsem se trefil do změny počasí, které nebylo moc příznivé, kdy jarní teploty spadly do teplot připomínající spíše teploty podzimní. Tato nepřízeň počasí mne ale nedokázala odradit od touhy chytit si svého prvního kapra letošní sezony.

Na Saharu jsem dorazil o dva dny dříve, než byla naplánovaná brigáda, a tak jsem se mohl celé dva dny plně věnovat samotnému lovu. Měl jsem tu výhodu, že na pískovně se ještě oficiálně nechytalo, a tak jsem si mohl po prohlídce lovných míst vybrat, které se mi nejvíce zamlouvá. Několik dní foukal vítr stejným směrem, a to do zátoky k těžební oblasti, kde bude do budoucna vznikat nové lovné místo, a tak jsem si řekl, že to na tomto místě vyzkouším. Nejdříve jsem si vzal jen to nejnutnější vybavení s tím, že se budu snažit prochytávat různé zákoutí, než narazím na kontakt s rybou.

Jako nástrahu jsem zvolil pop-up nástrahy, a to Wild Strawberry a G-8 Pineapple. Po nahození montáží jsem se soustředil na pozorování vodní hladiny, zda nezahlédnu pohyb kapra, který by mi napověděl, kam směřovat svoje montáže. Kapří aktivita na sebe nenechala dlouho čekat a já mohl zpozorovat první výskok kapra. Ihned na toto místo směřovay moje montáže. K montážím jsem nakrmil několik raket, ve kterých byla namíchaná směs z ovocných pelet Fruitberry a nakrájeného boiliesu různého druhu. Celá směs byla zalitá tekutou potravou All Amino Nutric.

Teď už jsem jen čekal, jestli tato neodolatelná lákadla přilákají nějakého kapra k záběru. Povedlo se. A tak jsem v této taktice nadále pokračoval. Jakmile jsem uviděl na hladině nějaký pohyb od kapra, ihned k tomuto místu směřovaly moje montáže spolu se zákrmem. Tato taktika mi přinesla několik krásných kaprů, takže na závěr jen dodám, že se vyplatí dát si trochu práce s vyhledáním rybí aktivity a nebýt líný se za rybami i přestěhovat a úspěch se za tuto vynaloženou práci určitě dostaví. 

Přeji hodně štěstí do nové sezony a spousty krásných chvil u vody.

Za LK baits Jarda Hruška

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.