Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Na lehko k Moravě - zpátky ve svazu

21. 07. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, Vaše příspěvky

CarpHunter Fox

Jako každý rok přijde pro mnohé magické datum 16.6. Nemusím vysvětlovat, že dveře k lovu dravcům jsou opět otevřené, avšak pro mne to bylo trošku jinak. Je to asi půl roku, co jsem přestěhoval do Uherského hradiště, kudy protéká jedna z krásných řek Česka, a to právě Morava. Už v zimě jsem studoval mapy a vytipovával si místa, která musím navštívit. Právě po tomto datu jsem se konečně dostal k prostředkům a pořídil si povolenku.

„A může to začít!“

Abych se vám ještě představil. Jmenuji se Honza a je mi 26 let. Na sociálních sítích mne můžete najít jako CarpHunter Fox nebo Johnnyudica. Bydlím v rodinném domku s přítelkyní a máme jednu krásnou 14měsíční dceru. A to je právě ten důvod, proč jsem přešel na „krátkou a lehkou“ rybařinu.

Na mých výpravách mě doprovází hlavně produkty LK Baits, které jsem si oblíbil asi 5 let zpátky a ke kterým jsem se za svých 10 let rybaření postupně propracoval. Mezi mé nejoblíbenější patří zejména řada Duo, ve které nedám dopustit na Nutric Acid s ananasem. Dále mou oblíbenou volbou pod háček je známý Compot NHDC a letošní novinka Peperin.

No a teď už k mým výpravám.

Na ryby jezdím převážně večer kolem 7.-8. hodiny, až malá usne. Hlavní tok Moravy mám asi 10 km od baráku, takže se snažím zaměřit na místa, kde jsem co nejdřív u vody, abych maximálně využil čas, který mi do půlnoci zbývá. Jedno z míst je asi 200 metrů pod splavem kousek od města, kde se většina rybářů tlačí ke splavu a snaží se zde chytat spíše dravce. Já si dal ale za úkol zde chytit nějakého krásného kapříka.

Je zhruba 8 hodin večer a já navazují první udici. Ještě ani nemám zapsáno v papírech a než poskládám druhou hůlku – jízda! Po krátkém souboji se na břehu ukazuje krásný tloušť o délce 50 cm, který si vzal jednu pop up kuličku Record Cornu na návazci s názvem Slip D-rig. Těší mě to a hned vracím montáž do vody a jdu chystat druhou. Na tu stražím právě Peperin s ořezanou plovkou Cornu a nahazuji. Nepoužívám žádné PVA a ani nekrmím, aby montáže byly co nejvíce přirozené a odlišily se co nejvíce od ostatních.

Hodinu je klid. Slunce už zapadalo a mě se razantně rozjíždí udice s Peperinem. Krásná silná jízda v tahu, říkám si, že by? Po menším souboji podebírám krásnou parmu. V duchu si říkám, sice to není kapr, ale konečně ji mám. Do té doby jsem totiž žádnou nechytl. Po vyháčkování a změření mám první parmu o délce 65 cm. Paráda! V dalších hodinách se mi podařilo na břeh dostat ještě další 3 parmy. Kapra jsem sice neulovil ale byl jsem maximálně spokojený.

Na druhý den jsem opět vyrazil k té samé vodě, na stejné místo a ve stejný čas. Průběh byl však úplně odlišný. Taktika zůstala stejná a já čekal na záběr. Ten přichází o dost později, ale opět na kuličku Peperinu. Dle souboje s rybou by to právě mohl být ten cílený kapr. A taky že ano. Není to sice žádný obr, ale přišel na poslední chvíli, kdy už jsem měl stativ schovaný a chytal se na odchod, jelikož jsem ten den měl ještě nějaké zařizování.

Kapřík byl ale krásný, zdravý a plný elánu a já měl splněno a mohl se začít věnovat dalším místům zde na Moravě.

Ale to si povíme zase jindy.

Děkuji za pozornost
CarpHunter Fox

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.