Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Jaro a Spice Shrimp

27. 06. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, LK Boys

Tomáš Koubek

Ahoj LKáčka,

máme tu jaro v plném proudu, které je za mě nejkrásnějším a nejlepším obdobím pro lov kaprů. Voda se otepluje, příroda se probouzí ze zimního spánku a kapři začínají vyrážet za potravou. 

Letošní jarní lov kaprů jsem se rozhodl začít se svou oblíbenou kuličkou z řady Euro Economic, a to s boiliem Spice Shrimp. Mám za sebou tři krátké jarní vycházky, jen po několika málo hodinách. I přesto, že je času stále málo, snažím se „utrhnout“ k vodě alespoň na chvíli. Krásné a slunečné jarní dny je třeba využít naplno.

Na těchto vycházkách jsem požíval jednoduché montáže ze šňůrky Gladiator a háčku Super Kurv velikosti 8. Svá místa jsem nijak předem nerozkrmoval, pouze jsem přidával malé PVA s peletkami Spice Shrimp 4mm a jako nástrahu jsem volil Fresh boilies 18mm. Všechny tři vycházky jsem se držel stejné taktiky, pouze jsem měnil lovná místa.

První vycházka byla spíše o poznání a získání důležitých postřehů, kde se ryba nachází a zda přijímá potravu. Montáže jsem poslal těsně k protějšímu břehu, do hloubky kolem půl metru, sedl jsem si a pozoroval aktivitu ryb. Po pár minutách od nahození se rozeznívá můj hlásič, první kapr je po krátkém boji v podložce, krásný řádek. Kapra pouštím a než stihnu nahodit, rozjíždí se i můj druhý prut, na jehož konci je krásný šupináč. Další jízda přichází zhruba po hodině, ale bohužel se mi ryba pár metrů před podběrákem vyřezává. Poté už chytám pouze pár menších kapříků.

Druhá vycházka, na novém místě, pro mne byla velikou lekcí. Ryby jsem měl přesně nad montážemi, ale žádná předloženou dobrotu nesezobla. Měl jsem dostatek času pozorovat hladinu a vybrat si místo na další vycházku. Pozorováním aktivity ryb jsem získal spoustu cenných informací, které jsem se rozhodl na další vycházce využít.

Třetí a poslední ze série vycházek pro mne byla už takovým lovem na jistotu, alespoň tak jsem to cítil. Dorazil jsem k vodě na další místo, vše vybalil a po krátké chvilce už montáže ležely na předem vytipovaném místě. Netrvalo dlouho a po chvilce podebírám menšího lysce. Přichází série menších ryb, které vyprošťuji rovnou ve vodě. Nastražuji čerstvou freshku Spice Shrimpu, přidávám malé PVA a montáž je kousek dál za místem, kam jsem do teď nahazoval. Po zhruba hodině a půl přichází opatrný záběr, pomalá, klidná jízda. V tom zvedám prut a na druhé straně cítím slušný odpor. „Tohle je on, to je král této vody, tím jsem si jistý,“ říkám si. Po bojovném výkonu jak na břehu, tak ve vodě vítězím a kapra podebírám. „Joo je to on!“ vykřikuji a kochám se krásou tohoto krásně stavěného šupináče. Rychlá fotka, ošetření ranky po háčku a zpět do svého bydliště. Mám obrovskou radost. Doufám, že se s touto rybou ještě někdy potkám.

Za LK Boys Tomáš Koubek

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.