Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Jak na solidní PVA

PVA různých druhů a typů se pro mnohé z nás stalo neoddělitelnou součástí rybolovné metody. Ve většině případů se však pravděpodobně jedná o použití PVA punčochy. Použití pevných PVA pytlíku, tzv. solid bag není až tak běžnou a v našich podmínkách používanou záležitostí. Do jisté míry je to evidentní i u samotného názvu, kde slovenská / česká verze názvu této prezentace není tak používána jako právě anglický název solid bag. I z toho důvodu si dovolím v průběhu tohoto článku používat pojem solid bag.

K sestavení solid bagu potřebujeme PVA pytlík, který je pevný, umožňuje práci a do jisté míry i formování do kompaktní podoby. Pevné PVA pytlíky nabízí vícero firem v různých velikostech. Mít k dispozici různé průměry nám poskytuje, do jisté míry, flexibilitu a možnost reagovat na různé situace, potřeby a nebo na různé vzdálenosti při nahazování. Menší a kompaktnější pytlíky jsou vhodnější na dosahování větších vzdáleností při nahazování. Větší pytlíky, plné návnady, budou vhodné pro kratší vzdálenosti například v oku vodních rostlin.

Některé PVA systémy vynikají technologickým řešením při sestavování solid bagu což je odlišuje od podobných produktů, které jsou na trhu nabízeny. V další části představím postup, který pomůže každému při sestavování solid bagu. Chtěl bych také zdůraznit, že v následujícím postupu představuji způsob, kterým si mohu solid bag sestavit a ne jak nebo čím jej naplnit. Návnadám a nástrahám, které se dají použít v solid bagu by bylo potřeba věnovat osobní prostor, protože v tomto případě můžeme použít kombinace pelet, rozdrcených boilie, method mixu, tekuté složky, práškového dipu a podobně. K návnadám a nástrahám v solid bagu tedy více někdy jindy.

 

Jak na to krok za krokem

Krok 1. – Jelikož je solid bag prezentací v jednom pytlíku je potřeba tomu přizpůsobit i koncovou sestavu. Ideální je průběžné olovo, jemná šňůrka typu Q-Silk a pop-up nástraha. Použití klipu s postranním olovem vám nedoporučuji, aby nedošlo při vkládání sestavy do pytlíku k nežádoucímu zamotání. Jemná šňůrka je výhodná právě kvůli tomu, že se při vkládání správně uloží. Pop-up nástraha vynikne z důvodu, že po rozpuštění solid bag se nástraha postupně z celku návnady protlačí ven na samotný vrch návnady.

Krok 2. – Pomocným plastovým kroužkem zachytíme plastový plnič a upevníme do takového průměru, který umožní nasunutí pytlíku.

Krok 3. – Pomocný plastový kroužek odstraníme a zůstane nám plastový plnič s PVA pytlíkem. Odstraněním pomocného kroužku se plastový plnič roztáhne a napne PVA pytlík.

Krok 4. – Jako první vložíme do pytlíku montáž s nástrahou a to tak aby nástraha byla v jednom z rohů.

Krok 5. – Zasypeme trochou návnady, např. Duo pelety.

Krok 6. - Vložíme olovo, přičemž dáváme pozor na to, aby se nám krátký návazec ideálně uložil a nezamotal.

Krok 7. – Zasypeme zbytkem návnady.

Krok 8. – Za přidržování pva pytlíku začneme otáčet naplněný pytlík. Vnější hranu pva pytlíku po celém obvodu navlhčíme. Následně posouváme plastový plnič směrem dolů na pytlík.

Krok 9. – Stáhnutím plastového plniče na pytlík se navlhčená strana pytlíku dostane na vnitřní stranu a přilepí se na solid bag. Plastový plnič má po celé své délce zářez, který nám jej umožní vyvléct pryč.

Krok 10. – Výsledkem je solid bag, který nebylo potřeba zavírat pomocí pva šňůrek nebo pásek. Důmyslný postup plnění byl dostačující.

Krok 11. – Pro lepší aerodynamiku zohneme rohy solid bagu a po jejich vnitřním okraji trochu navlhčíme. Následně rohy přitlačíme o pytlík, což způsobí jejich přilepení.

Krok 12. – Výsledkem je solid  bag prezentace, kterou můžeme s plnou důvěrou nahodit kam potřebujeme.

Sestavení solid bagu trvá krátkou chvíli a my můžeme takovou prezentaci použít například při lovu v trávě, při lovu bodovým způsobem, při snaze o ulovení pouze ukazujících se ryb a prezentovat jim nástrahu takzvaně pod nos. Metoda, kterou se vyplatí vyzkoušet.

article img

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.