Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

DVĚ DOPOLEDNÍ ŠICHTY U ŘEKY

Byl začátek května a po dlouhém čekání na mě opravdu dýchlo jaro. Předchozí měsíce co do teploty vzduchu, byly dost podprůměrné. Proto jsem si šel užít krásný čas na řeku.

Pro samotný lov jsem vybral místo blízko hlavního proudu. Tam jsem předpokládal, že se budou ryby zdržovat a sbírat mé nástrahy. Jako návnadu i nástrahu jsem si vybral boilies, které jsem si zamiloval, a to Duo X-Tra Seafood/Compot NHDC. Toto boilie mě doslova očarovalo, je to kombinace dvou druhů, na které rád a úspěšně chytám kapry. Proto jsem mu opravdu věřil a vsadil na něj vše.

K vodě jsem přijížděl vždy kolem sedmé hodiny ranní a domů odjížděl v pravé poledne. Tento krátký čas mi úplně stačil k tomu, abych si ulovil několik labských bojovníků. Ale abych se dostal k samotnému lovu. První, co jsem udělal po příjezdu k vodě, bylo to, že jsem si nakrmil místo. Na takhle krátkou vycházku nekrmím moc, v pohodě mi postačil sáček boilie na celou vycházku, tedy kilo. První dávka byla jen pár kuliček, prostě dvě hrsti. Poté už to byl klasický scénář. Vybalit pruty, zapíchnout vidle a tak dál, každý to zná. Montáže byly totožné, které používám celou sezonu. Tedy ztužená šňůrka Q-Strip 25lb a háček typu Heavy Carp velikosti 6, převlek proti zamotání a broček o váze 1 g. To je vše. Skvěle mi to funguje nejen na Labi. Pod háček jsem nastražil Fresh boilies, které jsem ještě obaloval pastou, vše Duo X-Tra. Tak a mohlo to do vody. První záběr se ozval asi po hodině, co jsem nahodil. Opravdu slušná ryba, která mi nedala nic zadarmo. Po zdolání jsem hned dokrmil. Opět dvě hrsti do prostoru. Rybu pustil a letělo to zpět. Netrvalo to dlouho a ten samý prut frčel znovu. Říkal jsem si: „To není možný“.

Tentokrát to byl menší šupináč, ale určitě jsem z něj měl radost. Zase jsem nakrmil a nahodil to zpět. Po této rybě, jsem zkontroloval spodní prut po vodě, jestli není zamotaný. Nebyl, montáž byla v pořádku, ale měl jsem tam samotný pop-up, který prostě nechtěly. Ale říkal jsem si, že si zaslouží ještě šanci. Po chvilce se opět roztočil horní prut, na kterém jsem měl samotné boilie na dno. Prut jsem zvedl a začal opět tvrdý boj v proudu. Ryba vypadala dost slušně, vůbec nejančila, jen se pohupovala v proudu a využívala své váhy. Jenomže co čert nechtěl, právě projížděla kolem nákladní loď a ryba to automaticky vzala pod loď. To byl konec, montáž se uřízla. Po nevyhraném boji jsem začal balit a těšil se na druhý den. Ještě jsem dokrmil zbytek boilies, co mi zbylo v sáčku, a jel domů.

Druhý den jsem jel k vodě s jasným cílem, a to zdolat co nejvíce ryb. Proto jsem si vzal s sebou dvě kila boilies a jeden sáček jsem naházel do vody hned ráno. Po nahození prutů jsem měl jen chvilku na to, abych si užíval řeku. Netrvalo to dlouho a už to frčelo. Tentokrát spodní prut, ale opět na jednu kuličku na dno. Po tomhle záběru jsem si byl jistý tím, co ryby chtějí. Dal jsem stejnou montáž na oba pruty. Opět jsem dokrmil a pak už to šlo ráz na ráz. Střídal se mi na podložce jeden kapr za druhým. Jednou se mi skoro povedl double, ale uteklo mi to o pár vteřin. To mi vůbec nevadilo a užíval jsem si tento skvělý den u vody. Za pár hodin se mi povedlo dostat na břeh devět ryb a dvě jsem bohužel ztratil. Byly to bezvadné dva dny u vody. Přál bych si, aby takovýhle den zažil každý slušný rybář.

Mějte se fajn, přátelé.

Josef Vendolský

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.