Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Čtyři dny na milované vodě

05. 11. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, LK Boys

Tomáš Koubek

Ahoj LKáčka, jelikož jsem měl čtyři dny volno, rozhodl jsem se věnovat z každého dne trochu času mé velice oblíbené srdcové vodě nedaleko mého bydliště. Malebný revír ležící v krásné přírodě, který ukrývá skromné množství krásných ryb. V tomto revíru plave veliké množství bílé ryby a kaprů do 55 centimetrů. Každá vycházka je pro mne výzvou, vyhnout se těmto rybám a pokusit se o většího kapra. Horní váhová hranice kaprů je zde okolo deseti kilogramů. Proto jsem se snažil být maximálně efektivní při těchto vycházkách a pokusu o ulovení větší ryby.

První den byl nejkratší, měl jsem čas pouhé tři hodiny odpoledne. Od kamarádů jsem se dozvěděl, že kapr moc nežere a záběrů za celý den je poskromnu. To nebyla úplně pozitivní zpráva. Jeden jediný záběr, jedna jediná ryba k mé spokojenosti, a to se i stalo. Pro tento den jsem zvolil mělčí část revíru. První montáž putovala do místa, kde jsem lokalizoval ryby ihned po příjezdu. Za nástrahu jsem zvolil Nutric Acid obalený v pastě a Nutra Stimulu P s malým PVA z drceného boilies Nutric Acid. Druhá montáž putovala do místa bez aktivity ryb. Pod háček jsem zvolil boilies Mussel, které jsem obalil v pastě a na háček přidal malé PVA s peletkami Mussel. Během krátké chvíle přichází záběr a pořádná jízda na mušli. Bojovná ryba. Krásný nízký, ale dlouhý šupináč. Jediný kapr za krátkou vycházku, za to ten, o kterého jsem se zde snažil. První den odjíždím velice spokojený.

Den druhý. K vodě přijíždím brzy ráno. Opět jsem si vybral mělčinu na druhé straně revíru. Ryby se zde hned od rána ukazují. To by mohl být přínos, vím, kde jsou. Nástrahy nechávám z předchozího dne stejné. Bohužel se v tento den silně ochladilo a po chvíli lovu bez záběru mne vyhání déšť. Balím a odjíždím, ale dnes se ještě vrátím. Vracím se odpoledne kolem 15 hodiny. Udělalo se celkem dusno. Měním Nutric Acid a dávám popku Compot NHDC 18mm. Chvilku před odjezdem přichází silný záběr, bohužel u břehu se ryba osvobozuje.

Třetí den se vracím na místo z prvního dne. Volím Spice Shrimp a Mušli. Tento den jsem se rozhodl pro dvě vycházky, dopoledne a odpoledne. Dopoledne téměř nic nepřineslo, jen jeden záběr, ze kterého podebírám první rybu, jesetera, kterého si sem místní rybáři vysadili.  Odjíždím a vrátím se odpoledne. Odpoledne je hned od prvního nahození úplně jiné, záběry od malých kaprů chodí pravidelně. Mezi nimi se objevují i dva krásní líni. Po sérii malých ryb měním Spice Shrimp a volím Peperin. Montáž putuje do vody, nasazuji swinger a sedám do křesla. Ne na dlouho. Téměř ihned se opět zvedám k malému, pomalému záběru. Beru prut do ruky a cítím krásný tah. Po chvilce podebírám krásného šupináče. Krásná vycházka.

Čtvrtý den přijíždím jen na pár hodin. Na obou prutech putuje do vody Peperin. Serie menších ryb pokračuje i tento den. Jen snad ta úplně poslední ryba si zasloužila zvěčnění na videu, jelikož to byl úplně poslední kapr mého snažení. Odjíždím velice spokojený.

Tak zase někdy od vody...

Za LK Boys
Tomáš Koubek

Blok souvisejících produktů
Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.