Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Cesta na neznámou vodu

Předpověď předpovídala poslední tropický týden. Naplánoval jsem poslední rodinnou rybářskou výpravu. Volba padla na svazovou pískovnu.

Tato pískovna je známá tím, že zde plavou opravdové skvosty rybí populace, které zde žijí už mnoho let. Předpověď předpovídala poslední tropický týden. Naplánoval jsem poslední rodinnou rybářskou výpravu. Tentokrát jsem se vydal na neznámou vodu, kde poznám nové kouty českých svazových vod. Volba padla na svazovou pískovnu s velkým množstvím vodních rostlin. Tato pískovna je známá tím, že zde plavou opravdové skvosty rybí populace, které zde žijí už mnoho let. 

Po příjezdu na pískovnu jsem si vodu nejprve obešel a snažil se zachytit rybí aktivitu. Teprve po tomto poznatku si vybrat lovné místo. Pískovna měla křišťálově čistou vodu, což bylo hezky vidět. Množství rostoucích vodních rostlin, které se nacházely téměř po celé ploše, bylo neskutečné. Po důkladnější prohlídce vodní plochy, za pomocí polarizačních brýlí, jsem si našel místa, kde se tvořily cestičky bez vodních rostlin. Tato místa jsem nemohl nechat bez povšimnutí. Lovná místa byla vybrána. Jak to už bývá, nejlepší lovná místa jsou rovněž ty nejméně dostupná a zároveň nejvzdálenější od zaparkovaného auta. Tato skutečnost mi vůbec nevadila, spíše naopak. Tyto podmínky znamenaly ničím a nikým nerušený lov. 

Po úmorné přípravě lovného místa v podobě tahání vybavení přes břízový les, který vynikal krásnou atmosférou, jsem si konečně sedl na břeh lovného místa a mohl jsem se kochat vodní plochou před sebou a krásným břízovým lesem za sebou. Lovné místo bylo opravdu pohádkové a já se nemohl dočkat, až položím své montáže.

Před finálovým položením montáže jsem si vodu nejprve proházel samotným olovem, abych zjistil, kde se nachází moje vytipovaná místa. Po zjištění požadovaných informací přišly myšlenky na nástrahy. Nástrahu jsem zvolil pop-up příchutě ananas a tuto plovku jsem zatraktivnil dipem stejné příchutě. Jako druhou nástrahu jsem zvolil moje oblíbené boilies, které mi u vody nesmí nikdy chybět, tím je Nutric Acid/ananas. Obě lovná místa jsem proházel několika kusy boilies stejné příchutě a čekal, co se bude dít.

Chvíle čekání na záběr jsem si krátil koupáním s rodinkou a hlavně užívání klidu v přírodě. Tyto momenty u vody jsou k nezaplacení a já bych je nevyměnil za nic na světě. Přes den jsem se žádného záběru nedočkal, ale po setmění už tomu bylo jinak a já si mohl poměřit síly s prvním domorodcem. Kapr mi nedal nic zadarmo. Ihned si to namířil do vodních travin, což nebylo nikterak snadné. Štěstí bylo ale nakloněno na moji stranu, díky čemuž jsem mohl podebrat krásného lysce. Nejednalo se o žádného obra, ale to mi vůbec nevadilo. Mám radost z každé ulovené ryby a o to víc, když se nacházím na nové vodě. Jednalo se o krásného zdravého lysce s nádhernou šupinou uprostřed těla do tvaru srdce. Moc krásna ryba. Udělal jsem si s ním fotku pro vzpomínku a kapr opět plaval do svého zarostlého domova.

Po tomto kaprovi ze mě opadla nejistota, zda mám nástrahy na správném místě, tudíž jsem další montáž položil do stejných míst. To, že se jednalo o svazovou vodu, jsem byl bohužel zanedlouho nucen montáže vytáhnout a připravit vše čerstvé na brzký ranní nához. Po zazvonění budíku, upozorňující na začátek lovné doby, jsem celý nedočkavý nahodil montáže na stejná místa jako v předešlý den. Spát jsem už nešel, ani bych napětím neusnul. Udělal jsem si ranní kávu a kochal se ranním oparem za rozbřesku vycházejícího slunce. Z tohoto rozjímání mne vyvedl zvuk hlásiče. Kapr si to samozřejmě ihned namířil do husté trávy, ale i tento souboj se mi povedlo vyhrát a já se mohl opět pochlubit krásným lyscem ve stejné váhové kategorii jako ten předešlý. Při souboji s tím to kaprem se mi probudila rodinka, proto jsme se mohli všichni tři zvěčnit s uloveným kaprem. Po vyfocení s následným ošetřením ranky po háčku dezinfekcí byl kapřík opět puštěn do svého domova. Obě ryby mi přišly na nástrahu Nutric Acid/ananas. Tato příchuť mně nikdy na žádné výpravě nenechala bez ryby, a proto mi nikdy nesmí u vody chybět.

Čas u vody plyne strašně rychle. Dvě noci utekly doslova jako voda. Pracovní povinnosti zaklepaly na dveře a já byl nucen zabalit veškeré své vybavení. Po dobu této výpravy se mi povedlo udělat šest záběrů, takže jsem byl nadmíru spokojený. Jednu rybu jsem bohužel ztratil, ale jinak jsem byl s mou úspěšností spokojený.

Určitě se na tuto pískovnu ještě podívám. O další výpravy se s vámi jistě rád podělím.

Za LK Baits Jarda Hruška

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.