Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Berounka

Píše se rok 2018 a kamarád mě zve na bujaré oslavy svých narozenin do kempu Višňová na Berounce. Prý přijeď, dá se tam chytat a bude tam i kamarád, co chytá a pracuje pro nějaký rybářský časopis. Balím cajky, hlavně feeder a vyrážím s Umou směr Křivoklát a dál.

Cesta je dlouhá a klikatá, ale na jejím konci přijíždím do kempu v překrásné přírodě, až srdce plesá. Pozdravím kamarády, kteří už mají něco vypito, dám uvítací drink, ale mé kroky okamžitě vedou k řece, která se zde klikatí a má šířku zhruba 60-70m. Voda teče poměrně rychle a já jen v úžasu zírám na tu krásnou přírodu. Stavím bivak, stmívá se a já zkouším na večer nahodit na kapra.

Nicméně není to pro kapry asi nejvhodnější úsek, je to tu docela rychlé a do půlnoci jsem bez záběru. Večer si zhruba 30m vedle mne sedá rybář, se kterým se dávám do řeči, a není to nikdo jiný než Radek Filip, známý rybář. Večer tedy v poklidu pokec, kapři neberou, a o půlnoci to balíme a jdeme k ohni, kde probíhá divočina. 

Ráno kolem 4 se rozednívá, a já si připadám jak v jihoamerické džungli. Ptáci začínají řvát a já rychtuju feederové pruty Drennan Acolyte k náhozu. Tyto klacky jsou prostě top a nedám na ně dopustit. Do krmítka jdou měkčené IQ peletky pro feeder a taky turbo od Marcel van Eynde. Pod krmítkem jsem měl návazec od Drennanu s háčkem bez protihrotu a pod háčkem na vlásku gumičku, do které jsem dával různé peletky z dílny LK Baits, například Gummy Gum a taky Soft Pellet Dumbels různých příchutí. Naproti mně byl ve 3/4 řeky malý ostrůvek, před kterým bylo hned koryto a hloubka cca 2,5-3m. Mé nástrahy lítaly cca 2m před tento ostrov, k čemuž jsem používal klip na navijáku. Z těchto míst jsem dělal pravidelné záběry, a to hlavně ostroretky, sem tam plotice a dokonce podoustev. Ryby spolupracovaly nádherně, a tak jsem si parádně zachytal. Během víkendu jsem chytil cca 15 ostroretek a 5ks dalších ryb z této tůně. Děcka se taky hezky pobavila a nechal jsem je i nějakou rybku vytáhnout :) Bylo hezké pozorovat, jak je to baví.

Radek chytal pode mnou a ryby mu na červy také šly dobře. Skóre jsme měli podobné, ale mě se dařily v průměru větší kousky. Byl to krásný víkend u vody a já poprvé v životě chytal výš na Berounce a hodně jsem si to užil. Feeder program od LK Baits jsem loni používal často a maximální spokojenost. Prakticky všude jen úspěchy.

Petrův zdar.

Martin Kutenič

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.