Úspěšný feeder na jaře: Špičkové kořeněné krmení na kapry do jarní vody! Tohle jezdí!
07. 05. 2020
Lov kaprů na feeder na jaře patří k nádherným rybářským disciplínám. Díky jemnému vybavení jsme schopni i v pořád chladnější jarní vodě nachytat hromadu krásných ryb. A pokud zvolíme vhodné krmení na kapry, které spolehlivě pracuje i za nižších teplot, máme z poloviny vyhráno. Jak správně namíchat krmení na feeder pro chytání kaprů na jaře? Důležité je dodržet několik zásadních faktorů, které rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu. Pojďme se podívat na naprosto jednoduchou přípravu krmení na kapry, díky které si zhotovíte suprovou návnadu, která bude zaručeně fungovat…
Zdání klame! Dubnové sluníčko sice vysílá čím dál silnější sluneční paprsky, přesto voda v našich revírech ještě není nikterak výrazně teplá. Ne, netvrdíme, že teploty připomínají únor, ale je pořád třeba myslet na to, že i večer teploty kolikrát ještě zásadně padají dolů, takže teplota vody neustále kolísá jako na houpačce. A to má vliv na ryby! Kapři sice v takových podmínkách potravu už přijímají, přesto to pořád není žádná nekontrolovatelná žranice. Proto je nutné tyto ryby zaujmout! A to ihned! Jak? Ideálně dobře namíchaným krmením, na které budou kapři okamžitě reagovat.
Ne, nebojte! Není to nic složitého. Naopak! Stačí použít několik osvědčených surovin, se kterými si prostě parádně zachytáte. Proč? Protože tyhle suroviny dokážou ve vodním prostředí – a to i za nízké teploty – vydávat silnou pachovou stopu. Takže tohle zaujme i pasivnějšího jarního kapříka. Je třeba pamatovat na to, že do jarní vody je lepší používat „ostřejší“ vůně, které dokážou spolehlivě pracovat i na jaře. Pojďme si jednu takovou jednoduchou přípravu krmení na kapry teď ukázat…
Co budeme potřebovat?
I když to na první dobrou vypadá, že budeme používat hromadu surovin, není tomu tak! Tohle krmení se skládá jen z několika základních složek, které je prostě dobré v jarním krmení mít. A ještě něco! Pokud si chcete dobře zachytat, je prostě rozumné používat kvalitnější suroviny, které spolehlivě lákají kapry i ve studenější vodě. Bacha! Nemyslíme tím, že použijete to nejdražší na trhu. To ne! I levné suroviny odvedou pořádný kus práce. Jen je zapotřebí o nich vědět! Pojďme si je teď ukázat…
VIDEO: Podívejte se na přípravu krmení do jarní vody krok za krokem!
Správné krmení na kapry při jarním rybaření by mělo mít několik zásadních vlastností. Zaprvé: Krmení musí vydávat zajímavý pach, který se dobře šíří i ve studenější vodě. Zadruhé: Krmení by mělo obsahovat nějaké nutričně zajímavé látky, které kapry zaujmou při jejich pátrání po potravě. Zatřetí: Důležitá je i hrubší složka, která vydrží nájezdy menších ryb, zásadní je ale dobrá stravitelnost! A začtvrté: Pamatujte na to, že terény na našich revírech jsou pořád zanesené organickým odpadem, proto je dobré mít v krmení dobře viditelné složky, které kaprům usnadní hledání. Ukažme si, jak připravit krmení na jarní kapry…
Krmný základ: Aby naše krmení mělo kvalitní základ, je potřeba použít osvědčenou krmnou směs. Zase! To neznamená, že v rybářském krámu sáhnete po to nejdražším pytlíku krmení. To ani náhodou! Tak co použít do studené jarní vody? Mrkněte třeba na osvědčené a levné krmení Turbo Black, které je přímo určené pro lov kaprů ve studenější jarní vodě. A hlavně! Nedáte za něj hromadu peněz! Přitom Turbo Black je opravdu hodně kvalitní krmení, na které kapři spolehlivě reagují. Toto krmení skvěle poslouží jako základ celé jarní návnady…
Pachová složka: Do jarní vody je vhodné používat „ostřejší“ vůně, které dokážou i za nižších teplot vytvořit koncentrovanou pachovou stopu. Právě u takového krmení máte jistotu, že zaujme i pasivnějšího kapříka. A pokud kapři mají chuť k jídlu, pak to platí dvojnásob! Aby naše krmení na kapry získalo „ostřejší“ ocas, je dobré do něj přimíchat krmení G5. Jedná se o kořeněné krmení, které vytváří silnější pachovou stopu, na kterou kapři moc dobře reagují. Tohle je fantazie! A ještě něco: Nezapomínejte na to, že kořeněné příchutě jsou velmi selektivní a chutnají právě především kaprům. A to i těm větším…
Hrubá složka: Pokud se vydáme s feederem na kapry, je nutné pamatovat na to, že v krmení nesmí chybět hrubá složka. Pokud bychom totiž použili moc jemné krmení, pak by se nám mohlo přihodit, že jej sesbírají menší ryby a na kapry nic nezbude. Při použití hrubšího krmení máme ale jistotu, že na našem lovném místě zůstanou hrubší částice, které budou čekat na kapry. Takže ti si našeho lovného místa zaručeně všimnou a budou na něm naše dobroty s chutí sbírat. Tohle hraje zásadní roli! Aby v našem krmení byly hrubší částice, pak doporučujeme přimíchat krmení Dynamic Feeder UK, které zmíněné části obsahuje. Luxus!
Partikl: Nemůže chybět! Prostě nemůže! Pokud jedeme na kapry, které chceme donutit k žravosti, pak je dobré do krmení tento partikl přidávat. Kromě toho, že partikl vytvoří zase hrubší částice v krmení, tak vysílá i takové pachy, na které kapři spolehlivě reagují. Co použít? Nejlepší je používat do krmení konopí, anebo kukuřici. Ideální je mít po ruce nakládaný partikl, který do krmení nalijeme i s koncentrovaným nálevem. Zase: Tento nálev výrazně napomůže k tomu, aby krmení vydávalo zajímavou vůni, na kterou kapři budou reagovat…
Reflexní složka: Pamatujte na to, že na jaře je voda v našich revírech průzračně čistá. Takže kapři se při hledání potravy řídí i zrakem. Proto je dobré do návnady používat i výraznější složky, které kapry na přítomnost krmení upozorní. Co použít? Nejlepší variantou je do krmení přidat barevné vločky, které mají výrazně reflexní zbarvení. Červená a žlutá jde opravdu velmi dobře vidět, a to i na hodně zarostlém, anebo zaneseném dně. Jejich použití tak dává velký smysl!
Feeder na jaře: Na co to bere?
Možností máme hned několik! Na jaře je dobré používat hned několik příchutí. Zaprvé: Můžeme se poohlédnout po nějaké sladké nástraze, která vydává koncentrovanou sladkou vůni. Ideálním příkladem je třeba CUC! Med, který je pro jarní lov jako dělaný. Kromě krásné vůně a chuti tato nástraha nabízí i výrazně žluté zbarvení, díky kterému jde tato sympatická kostička vidět i na zaneseném nebo zarostlém dně. Na jaro prostě ideální!
Pokud jste fanoušky přirozené potravy, pak doporučujeme patentkový CUC! Právě patentky jsou zcela přirozenou potravou kaprů, na kterou tyhle ryby spolehlivě reagují. Kapři totiž „vědí“, že jim tahle potrava dodá tolik potřebnou energii a prospěšné živiny. Prostě, maso je maso! A toho tahle nástraha obsahuje fakt hodně! Nezapomínejte na to, že CUC! je patentkami přímo nabitý, takže vydává pro kapry strašně koncentrovaný pach, na který zaručeně reagují. Jestli tedy chcete na jaře spolehlivou nástrahu, tohle je varianta…
Jasně, jarní feeder není jenom o CUC! Můžete také sáhnout po nesmrtelné klasice. Ano, máme na mysli kukuřici! Tohle je prostě nástraha, která vás nikdy nezklame. A navíc je třeba připomenout, že v našem krmení na kapry kukuřici máme. A už naši pradědové věděli, že pokud si chceme dobře zachytat kapry, pak je dobré je chytat na to, s čím krmíme. Proto je dobré si v plechovce s kukuřicí několik zrníček na háček ponechat.
Tým Marcel Van Den Eynde
Použité produkty
MVDE Feeder Turbo+ Black 1kg
Velmi rychlá směs do všech krmítek. Po vhození do vody okamžitě vytváří lákavý mrak, který láká ryby…
MVDE Vnadící směs Turbo Black 2kg
Tmavá verze Turbo je vhodná do chladnějšího počasí a čisté vody. Těžká směs, která je v našich…
MVDE G5 Vnadící směs 2kg
Krmení na cejny a plotice, které vyrobil a odzkoušel pětinásobný mistr světa Alan Scotthorne. Abychom…
MVDE Dynamic feeder UK 1kg
Toto krmení bylo navrženo s ohledem na rybolov feederem. Feederové krmení určené k lovu tlouště ,…
MVDE Sinking Crumbs Red 500g
Dokonalý doplněk na stojaté vody, kanály i řeky. V závislosti na stupni navlhčení stoupá nebo klesá…
LK Baits CUC! Patentka 40g
Naprosto přírodní produkt vyvinut v LK Baits unikátní technologií lisování, pomalého procesu zrání a…