PVA feeder
23. 01. 2020
IQ Method Feeder pelety byly primárně uvedeny na trh v souvislosti s jejich použití v method feederovém krmítku.
Právě toto spojení plní svůj účel v tom, že pelety jsou už předvlhčené, a je jich možné přímo použít jako náplň do method feederového krmítka bez vlhčení. Pelety následně ve vodě z krmítka pozvolna odpadávají a nezůstávají v něm slepené.
Method feeder pelety a jejich vlastnosti je možné použít i jinak, a to ve spojení s PVA materiály. Samozřejmě, že do PVA je možné použít jakoukoliv náplň, a to například drcený boilies, minipeletky, method mixy, partikl upravený pro použití s PVA a podobně. Avšak spojení PVA a Method Feeder pelet má své výhody, které spočívají nejen v tom, jak se budou pelety chovat stlačené v PVA. Pelety jednoduše naplníme do PVA a to způsobem, který máme zažitý. Více již prozradí samotné fotografie ukazující postup. Pelety budou v PVA tvořit pevný celek, který se po dopadu do vody bude postupně oddělovat. Pelety jsou upravené právě takovým způsobem, aby se navzájem neslepily, ale aby se ve vodě od sebe oddělily. A to je základní faktor, kterého chceme ve spojení PVA a tohoto typu pelet dosáhnout.
Připravíme si peletky, z kterým budeme vytvářet PVA punčochu. | Peletky nasypeme do plniče PVA. |
Pěchovadlem umačkáme proti dlani. | Opatrně vytlačíme. |
Peletky jsou krásně zhutněné. | Povytáhneme PVA, zatočíme jej. |
Na PVA vytvoříme uzlík. | Uvážeme ještě druhý pro další PVA a mezi nimi ustřihneme. |
Ustřihneme nůžkami. | Hotovo, PVA je připraveno. |
Z osobních zkušeností preferuji výrobu PVA punčoch menších rozměrů. Osobně mám rád, aby PVA nepřesáhlo délku 5 cm. Vede mě k tomu nejen to, že PVA punčochu často používám i při nahazování, kdy velké PVA dokáže vzdálenost při nahazování negativně ovlivnit a zároveň nám může způsobit horší kontrolu montáže během letu. Nemusíme mít na konci montáže velké PVA, ale stačí i menší, ale dostatečně atraktivní. Alespoň takovým způsobem při použití PVA uvažuji já. Taktéž se snažím docílit situace, kdy má přítomný kapr obsah PVA vnímat jen jako nějakou atraktivní složku a ne jako volnou návnadu. Ideálně z mého pohledu je právě použití takového menšího množství pelet do PVA, které kapr dokáže spolu s naší nástrahou nasát najednou, respektive které jen zatraktivní samotné okolí nástrahy. Cílem přeci je, aby kapr primárně nasál naši nástrahu a ne samotné pelety okolo. PVA punčocha tak slouží jen jako atraktivní hmota.
Vyzkoušejte a experimentujte s různými peletami, příchutěmi, barevným provedením a věřím, že i toto vám dopomůže dostat na břeh vytoužený úlovek.
Miro Fečko
Použité produkty
LK Baits nůžky Braid Scissors
Nové speciální rybářské nůžky Superb Anti - corrosium z nerezové oceli, rozšířeným držadlem a…
LK Baits kšiltovka Camo Cap
Moderní síťovaná kšiltovka v novém Camo provedení. Kšiltovka má tvarovatelný kšilt, který si můžete…
LK Baits triko Camo
Triko je klasického střihu, má krátký rukáv a kulatý výstřih.Camo provedení s šedivým potiskem na…
LK Baits křeslo CAMO Neopren Chair
Rybářské a kemping luxusní křeslo v Camo provedení v kombinaci s hřejivým fleecem. Pevná a stabilní…