Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Magická Sahara

20. 03. 2019

LK Baits, Zprávy od vody, Vaše příspěvky

Tomáš Toman

Mé výpravě na Saharu nejdříve předcházela tříhodinová cesta se zastávkou na prodejně v Přelouči. Prostě a jednoduše, šel jsem si pro rady a informace. Po sdělení, že jedu na VO, se všichni na prodejně ozvali „házej na bagr“. Tuto informaci jsem bral jako klíčovou. Po příjezdu na Saharu a přepravě věcí na ostrov jsem se mohl konečně v klidu podívat na vodu a na ten bagr, jehož okolí byl můj cíl.

Bagr působil jako magnet na ryby. Neustále se kolem něj různě vynořovaly a skákaly. Nezbývalo než nahodit. Jako první nástraha byl zig rig, na dvou a půl metrovém návazci. Druhá nástraha byla kulička Sea Foodu obalená pastou a jako třetí panáček Nutricu s plovkou Ananas. V moment, kdy se setmělo, se rozjel prut se zig rigem. Přítelkyně přiběhla k prutu, po záseku se prut jen ohnul, z jejího výrazu a ohnutého prutu jsem usoudil, že to není malá ryba. Nicméně než jsme stihli cokoliv udělat, ryba se rozjela a byla pryč. Tak jsme znovu nahodili zig rig směrem na bagr. Netrvalo dlouho a prut se znovu rozjel, zasekl jsem a prut se znovu jen ohnul, necítil jsem nic jiného než tíhu. Okamžitě jsem skočil do člunu a jel za rybou. Po dvou tempech pádly jsem si prut zapřel do třísel a nechal se rybou táhnout. Po chvíli, kdy jsem nevěděl, kdo vlastně koho zdolává, jsem se ocitl s člunem v těsné blízkosti bagru.

Nohou jsem se odrážel od bagru, abych neprodřel člun, a prut jsem měl až po naviják ponořený ve vodě tak, aby se vlasec nepřetrhl o bagr. Ryba snad ani nevěděla, že je na prutu, po nepřetržitém odvíjení to povolilo, stejně jako předtím, i teď jsem vytáhl celý návazec bez poškození. Zklamaný jsem se vrátil na břeh a šel spát. Zbytek výpravy ryby braly jen přes noc nebo nad ránem. Povedlo se nám chytit pár krásných lysců. Nejtěžší lysec vážil 16 kg. Nicméně ostatní ryby ho doháněly svou krásou.

Předchozí článek Přehled článků Další článek


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.