Dny bezplatné dopravy jsou tady! Dovezeme Vám zboží zcela ZDARMA!

Košík: 0 Kč
0

Hidden Paradise

Země se točí neuvěřitelnou rychlostí a náš život jako by byl jen rychlá návštěva kdesi na světě. Práce, rodina, práce a zase rodina. Naše děti jsou pro nás doslova pokladem, o který je třeba pečovat s velkým zájmem. Mělo by to být posláním každého živého tvora na zemi.

Lukas Krasa a Ed Skillz

Je tu však ještě jedna věc, s níž jsme se narodili. A to je touha rybařit.  Každý z nás rybařinu milujeme a co víc, pro oba z nás je to životní styl, kterým žijí celé naše rodiny. I když se každý z nás věnuje jiné práci, v podstatě děláme to totožné. Výsledkem naší rybařiny není jen naše potěšení, ale i snaha předat nové generaci rybářů náš vzkaz. I proto se ani jeden z nás slepě nehoníme za rekordními váhami kaprů, které v mediálních sítích blbnou hlavu všem rybářům. Hledáme absolutně jiné hodnoty,  jež rybařina přináší, ovšem většina je nevidí.  Krása rybařiny se ukrývá už na samotném začátku cesty a je na každém z vás, jak moc jí otevřeme svou mysl.

Byl pozdní večer. Děti už spaly, a to je obvykle čas, kdy s Edem probíráme po Facebooku dění v rybařině, nové metody lovu, pracovní záležitosti i naše plány, kam se chystáme vyrazit na další výpravu. Bylo z každého z nás cítit, že potřebujeme už k vodě. Slovo dalo slovo a o týden později jsme se potkali ve Francii na jednom úžasném místě.  Rybářský ráj nazývající se Hidden Paradise poblíž Trois Fontaine není úplně typickou vodou, kam většina rybářů směřuje cestu do Francie. Tento ojedinělý rybářský ráj na zemi se ukrývá mezi stovkami hektarů starého lesa, kde se ponoříte do absolutního ticha.

Tak jako jsme to udělali my s dalšími přáteli z Anglie, Holandska a Česka. Čekalo nás pár dní rybařiny v této úchvatné přírodě. Když rybaříte na takovém místě, jakoby vám stačilo tam jen být, sedět na břehu a vnímat pouze hudbu lesa.  I proto to rozhodně nezačalo žádným splašeným honem za kapry.  Naopak, postavili jsme si bivaky vedle sebe na menším z jezer, vychutnávali jsme si přírodu a vydýchávali zbytky z uspěchaného světa.  Na takovém místě jako byste lusknutím prstu zapomněli na denní starosti. Byl to speciální čas, kdy se nás v rybářském ráji sešlo několik národností, abychom si mohli společně užít několikdní nerušené rybařiny.

Velké jezero má 4,5 ha a malé pod hektar.  Čekala nás skutečná výzva.  Každý měl pro sebe půl hektaru vody, což nebylo moc. Vzájemně jsme se dohodli na taktice a rozdělení vody, jak ji budeme prochytávat.  Malé vody mají skutečnou výhodu v tom, že kapry máte vždy na dosah, ale má to i své úskalí. Kapři si totiž v malém revíru velmi rychle vyměňují informace. Bylo jasné, že po prvním záběru se prozradíme, a pak budeme muset vymýšlet další taktiky jak obelstít kapry.

"KAŽDÝ Z NÁS SE SNAŽÍ BÝT ÚSPĚŠNÝ, ULOVIT KAPRA, ALE NENÍ TO ÚPLNĚ NAŠE PODSTATA, PROČ TO VŠECHNO DĚLÁME."

Den první – přípravy

Ed Skillz:  „Jezero jsme si  kamarádsky rozdělili na půl, kdy Lukáš prochytával hlubší část a já přítok. Na protější straně malebného  jezera jsou převislé stromy nad vodní hladinu, které patří mezi jasné hot -spoty a dá se očekávat, že pod nimi kapři cestují a cítí se v bezpečí. Vždy přemýšlím, jak co nejlépe a co možná nejnápadněji prezentovat svou nástrahu. Na  takovém malém revíru o všem musíte přemýšlet mnohem více do detailů, protože každý špatný krok je velkým varováním pro kapry. Já jsem se rozhodl vnadit menšími průměry boilies (14mm),  tak jak mám rád. Mám zkušenost, že velcí kapři na silně prochytávaných vodách snadněji přijímají menší nástrahy. Také jsem zvolil boilies na sladko-mléčné bázi, protože si myslím, že na velmi úživných vodách je zbytečné se snažit konkurovat přirozené potravě s rybími příchutěmi.  Lukáš naopak vsadil na větší průměry a rybí bázi boilies.  Své nástrahy jsem prezentoval podobně jako na řece se zvednutými špičky prutů, tak aby mi vlasec co nejméně šel vodou a abych byl v okamžitém kontaktu s rybou. Lukáš naopak položil vlasce ke dnu back leady. Každý z nás důvěřoval něčemu jinému, ale oba jsme byli odhodláni dostat na břeh místní kapry.“

Den druhý – Dabl záběr

Lukáš Krása : „Rád vstávám dříve, abych si vychutnal východ slunce. Lesní příroda se probouzela velmi hlasitě a byl to doslova balzám na duši. V jedné ze zátok lovil ledňáček, v druhé zase volavka a na obloze kroužil velký dravec.  Rybařina nabízí mnohem víc než úlovky kaprů, i když jsem netrpělivě sledoval své pruty a přál si zasáhnout do dění místní přírody. To se skutečně stalo. Jako byste ve vteřině nějakým tlačítkem vypnuli přírodovědecký film. Do krajiny se ozval hlásič a vše ztichlo. Bylo slyšet jen mé srdce. Ryba vyrazila do první vázky, ale nedal jsem jí šanci. V podběráku skončil krásný šupináč a v té samé chvíli se roztočila cívka navijáku Edovi. Celá příroda v jeden moment sháněla potravu a evidentně se to samé dělo pod vodní hladinou. Sledoval jsem Eda ze svého místa a jeho zatnutá pěst po podebrání ryby značila něco speciálního. Každý jsme měli na podložce svou rybu, ale ta Edova byla opravdu fantastická. Nádherný řádkový kapr s neuvěřitelným vybarvením.  To si opravdu zasloužilo společnou fotku!

Den třetí  – Hra na schovávanou

Ed Skillz: „ Kapři jsou velmi chytří tvorové a ve chvílích, kdy nemám záběr, donekonečna přemýšlím o tom jak je přelstít. Častokrát rybařím na velkých řekách, kde v podstatě stačí vyčkat, až se na vaše krmné místo hejno kaprů zase vrátí. Na takto malé lokalitě ale musíte být mnohem více kreativní. Kapři nás evidentně prokoukli a stáhli se do svých úkrytů pod převislé stromy a do zátok. V noci ani nad ránem za potravou nevyjeli a bylo jen na nás, jak zareagujeme. V těchto chvílích musíte prostě něco udělat jinak. Bylo zajímavé, že na vedlejším velkém jezeře je život pod vodu absolutně jiný, protože anglický rybář Paul, který seděl u hráze, měl pravidelné záběry od různých kaprů. Ti navštěvovali jeho krmná místa pravidelně. My jsme se s Lukášem dohodli na strategii – nechali jsme jezero vydechnout tak, že jsme na den stáhli pruty a rozhodli se nastražit každý pouze jeden prut na noc. Také jsem prodloužil návazec a kolem nástrahy vůbec nepřikrmil.

Den čtvrtý – body pro Eda

Lukáš Krása: „V noci jsem se dobře vyspal, což značilo, že kapři mají stále na vrch. Po očku jsem se podíval k Edovi a jeho prut byl také ve vidličce. Šel jsem se podívat do jedné ze zátok, kde jsem měl položenu jednu nástrahu s navoněnou PVA punčoškou. Pod převislým stromem jsem zahlédl stín. Velmi opatrně jsem se blížil k vodě, abych mohl nahlédnout více pod vodní hladinu. Neskutečné, stál tam nádherný lysec okolo 15 kg. Moje nástraha ležela odhadem dva metry od něj. Absolutně si jí nevšímal. V hlavě jsem střádal plány jak na místního chytráka. Použít nástrahu Zig Rig pod vodní hladinu? Nebo vyčkat a věřit, že udělá chybu. Každé přehození prutu může znamenat další hodiny či dny čekání, než se ryby uklidní. Proto jsem se rozhodl nástrahu nechat ve vodě další den. Ed vyrazil fotografovat rybáře na velkém jezeře, kde se to opravdu rozjezdilo. Když fotil znovu Paula s mohutným lyscem, propadl mu swinger. Běžel jsem k jeho prutu podívat se, co se stalo. Špička prutu byla narovnaná a vlasec povolený. Možná šlo o vteřiny, proto jsem rychle domotal. Kontakt! Byl tam. Ed doběhl, abych mu mohl předat prut a zdolal nádhernou rybu na svůj prodloužený návazec kolo 60 cm a jednu malou nástrahu ze dna. Měl jsem ohromnou radost a Ed, ten se jenom smál… Bingo!“

Den pátý – šoulaná po revíru

Lukáš Krása: „Je neuvěřitelné, jak jsou kapři chytří tvorové a jak nás umí potrápit. Pro poslední dny jsem se rozhodl, že se budu šoulat po revíru a zkusím kapry překvapit nějakou atraktivní nástrahou. Celé ráno a dopoledne jsem se snažil objevit kapry. Na malém revíru jsem nezahlédl vůbec nic. Šel jsem se proto podívat na větší jezero, jak to vypadá s aktivitou ryb tam. Při procházení hráze jsem si všiml, že se chvěje hladina pod nakloněným dubem. Chvilku jsem nevěděl, zda to způsobily padající žaludy, nebo ryby. Když jsem se více přiblížil,  zahlédl jsem skupinku kaprů.  Mnoho rybářů, tvrdí, že kapři se žaludy krmí, ale já s nimi nikdy nebyl úspěšný. Starý lysec stál kousek ode mne a jako by se mi díval do očí. Skoro jsem ani nedýchal, pomalinku jsem se stáhl a vrátil na své místo, abych si sbalil nejnutnější věci a mohl vyrazit zhoupnout to tam pod převislý strom a pokusit se místního kapra ulovit. Ed se také balil, protože se na velkém jezeře uvolnilo místo. Bylo na nás znát, že ta nastávající změna nám vlila energii do žil. Slunce už zapadlo a zanedlouho lesní království rozsvítil neuvěřitelně silný úplněk. Ed měl políčeno přímo ve stulíkovém poli a já čekal pod dubem.“

"KAPRAŘINA JE NÁDHERNÝ SPORT, VÁŠEŇ, KONÍČEK A VLASTNĚ NÁŠ CELOŽIVOTNÍ SMĚR, STYL, ŽIVOT."

Den šestý –  vítězný konec

Ed Skillz: „Hidden Paradise mi nabízel neuvěřitelný relax umocněný tím, že na poslední den za námi přijela má těhotná žena Lara, která miluje kaprařinu. Přál jsem si, aby si i ona vychutnala místní přírodu a také samozřejmě ulovila kapra. Když se nám chvíli po snídani roztočily cívky obou prutů, koukal jsem po jezeře, co to může být za planý poplach. Protože na jezeře není žádná lodní turistika, žádní rybáři, kteří se věnují přívlači, bylo čím dál jasnější, že musíme do akce. Lara zvedla svůj prut, který jsem nahodil kousek od břehu a ten druhý zbyl na mě. V jeden moment se podařilo na břeh dostat dva nádherné lysce a mohu vám říci, že tento okamžik pro nás navždy bude nezapomenutelný.  Lukáš se také dočkal starého lysce pod dubem, a to pro nás všechny byla ohromná radost. Všichni jsme si rybařinu užívali naplno a vlastně měli radost jeden z druhého.

Kaprařina je nádherný sport, vášeň, koníček a vlastně náš celoživotní směr, styl, život. Radujeme se zní a baví nás jako celek. Každý z nás se snaží být úspěšný, ulovit kapra, ale není to úplně naše podstata, proč to všechno děláme. Možná jsme otevřeli více oči, abychom pochopili, že žádné rekordní ryby ani vítězství v kdejakém hektickém rybářském závodě nám nikdy nevynahradí tu chvíli, kdy můžete svobodně rybařit, vnímat přírodu okolo sebe a co víc, sdílet radost se svými přáteli.

Alternativní popisek fotografie náš celý tým

The team

"ŽÁDNÉ REKORDNÍ RYBY ANI VÍTĚZSTVÍ V KDEJAKÉM HEKTICKÉM RYBÁŘSKÉM ZÁVODĚ NÁM NIKDY NEVYNAHRADÍ TU CHVÍLI, KDY MŮŽETE SVOBODNĚ RYBAŘIT, VNÍMAT PŘÍRODU OKOLO SEBE A CO VÍC, SDÍLET RADOST SE SVÝMI PŘÁTELI."

 

 

Předchozí článek Přehled článků Další článek

Použité produkty

ESP naviják Onyx Big Pit

Doporučujeme ESP naviják Onyx Big Pit

Vysoce kvalitní kaprový naviják ve stylovém matně černém designu s decentními červenými prvky a s…

6 324 Kč
Skladem
Po registraci 6 008 Kč
- +
ks

ESP taška Carryall Large 50l

2 varianty ESP taška Carryall Large 50l

- Objem 50 litrů- 46 cm (18 ") x 29 cm (11.5") x 33 cm (13 ")- Pevné dno tašky- Vodotěsné- 3 vnější a…

2 309 Kč
Na objednávku
Po registraci 2 194 Kč
- +
ks

LK Baits kaprový prut Hunter 3,0m 3lb

5 variant LK Baits kaprový prut Hunter 3,0m 3lb

Prut pro skutečné lovce. Prut Hunter je vyroben z japonských karbonových punčoch a vysoce výkonného…

5 999 Kč
Skladem
Po registraci 5 699 Kč
- +
ks


Zajímavosti z našeho blogu

Začtěte se do poutavých rybářských a dalších článků.

NUTRIGO

15. 02. 2020

NUTRIGO

NUTRIGO - NOVÁ DIMENZE NÁVNAD. NEZŮSTANE KÁMEN NA KAMENI!!

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

15. 07. 2021

Revoluce na sumce: Plovoucí pelety na sumce, které nadnesou rousnice nebo pijavice!

Tak tohle je teda bomba! Česká firma LK Baits na rybářský trh uvedla speciální plovoucí pelety na sumce, které mají…

NUTRIGO PREDATOR

23. 07. 2021

NUTRIGO PREDATOR

Vážení zákazníci, rybáři a rybářky. Přinášíme Vám něco velkého, výjimečného a pevně věříme, že to bude další bomba!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a nic vám již neunikne.

Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů.